یکی از مهم ترین نیازهای هر طراح گرافیک برای تسریع در پیشرفت پروژه و سفارشی که در اختیار دارد، دسترسی به آرشیو بی کم و کاستی از متریال های آماده می باشد.

این متریال ها می تواند شامل انواع المان های گرافیکی – وکتور و کلیپ آرت ها – پترن – استایل – پالت های رنگی – اکشن و پریست فتوشاپ باشد. و یا حتی موکاپ های حرفه ای که از آن جهت ارائه پیش نمایشی از طرح نهایی به کارفرما استفاده می گردد.

پیشتر هر طراح گرافیک سعی داشت یک آرشیو کامل از این متریال ها را در یک هارد جمع آوری کند. اما با بالارفتن سرعت اینترنت این نیاز توسط وب سایت ها بهتر مورد پوشش قرار گرفت. چرا که جستجو در وب سایت به مراتب راحت تر و دقیق تر از هارد دیسک است. و همچنین آپدیت های روزانه سایت باعث می شود همیشه شما از طرح های جدید در کار خود استفاده نمایید.

سایت های خارجی با کیفیتی نظیر المنت انوتو – فری پیک – کریتیو مارکت هستند که انواع و اقسام متریال و طرح های آماده گرافیکی را ارایه می دهند. اما متاسفانه به دلیل تحریم های اعمال شده به ایران و همچنین قیمت های بالای خرید اشتراک این سایت ها باعث شده کاربران ایرانی نتوانند از این بانک جامع متریال های گرافیکی استفاده کنند.

به همین منظور و جهت رفع نیاز طراح گرافیک ایرانی، وب سایت Graphic Farm (مزرعه گرافیک) در آذرماه ۱۴۰۲ فعالیت خود را آغاز کرد. گرافیک فارم قصد دارد آرشیو بی نقصی از المان ها و فایل های لایه باز در اختیار کاربران ایرانی قرار دهد. به امید اینکه بتوانیم نیاز طراحان گرافیک ایرانی را به طور کامل برطرف سازیم.

این سایت به لحاظ کنترل کیفیت خدمات دهی زیر نظر timecode.ir اداره می شود. بدیهی است اکانت های این دو سایت یکی نیستند. به این معنی که اگر در سایت تایم کد اشتراک دارید، برای خرید اکانت گرافیک فارم می بایست مجزا اقدام نمایید.